Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Kuruldu

Merkez, planlayacağı eğitim ve destek çalışmaları aracılığıyla BAU’da öğrenenler, öğretenler ve öğrenme ortamının süreki gelişmesi ve iyileşmesine katkıda bulunmayı ve yapacağı araştırmalar ve çalışmalarının sonuçlarını topluma aktarmayı amaçlıyor. Merkezin hedefleri arasında şunlar yer alıyor:

  • BAU öğrencilerinin öğrenme süreçlerine ilişkin özyönetim becerilerinin gelişimini desteklemek.
  • BAU akademik kadrosunun birer eğitmen olarak sürekli gelişme ve eğitimdeki hedeflerine ulaşma çabalarını desteklemek.
  • BAU idari kadrolar ve yöneticilerin kişisel ve profesyonel gelişimlerini desteklemek.
  • Çalışmaları sırasında derlediği gözlemlerini, takip ettiği yeni gelişmeleri ve Türkiye ve Dünya’dan derlediği iyi örnekleri BAU üst yönetimine düzenli olarak raporlamak.
  • Eğitim teknolojisi ve veri madenciliği disiplinlerinden etkin bir şekilde yararlanarak, yükseköğretimde öğrenme, öğretme ve öğrenme ortamı alanında ulusal ve uluslararası araştırmalar yürüterek proje ve yayın üretmek.

Etkinliklerine hızla başlayan merkez, Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden güç alarak, Bahçeşehir Üniversitesi’nin tüm Akademik birimleri ve Uzaktan Eğitim Birimi ile işbirliği halinde çalışıyor ve çalışmalarını akademik birimlerin ortak ve farklılaşan amaçlarına göre özel olarak planlıyor.

Merkezle ilgili ayrıntılı bilgileri ve  gelecek etkinlikleri Merkezin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

BAU CLT Web Sayfası / BAU CLT Twitter Hesabı

Diğer soru ve önerileriniz için aşağıdaki e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

clt@es.bau.edu.tr

 

Bu içerik 18/04/2019 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..