Üniversite Adaylarının Tüm Soruları Move Up'ta Cevap Buldu

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ‘Move Up’ sertifakalı eğitim programının ikinci ayağı gerçekleştirildi. Big data, siber güvenlik, blokchain, yapay zeka ve bilişim hukuku, girişimcilik ve liderlik ile yeni nesil iletişim konulu 6 ayrı katagoride yaklaşık 600 öğrenciye eğitimler verildi. BAU Beşiktaş kampüsünde düzenlenen etkinlikte, alanında uzman akademisyenler öğrencilere eğitimler vererek, sorularını yanıtladı.

EĞLENEREK ÖĞRETMEYİ ÇOK İYİ BAŞARIYORLAR

Etkinliğe katılan 12. Sınıf öğrencisi Başak Engin, “Etkinlik hakkında çok bir bilgim yoktu. Move Up’da bir çok konuda bilgi sahibi oldum. Siber güvenlik konusunu çok merak ediyordum. Hukuk konusunda da özellikle ceza hukuku konusunda aklımdaki soruların cevabını buldum” derken, Cem Öğrer isimli öğrenci ise “Move Up etkinliğinin çok sıkıcı olacağını düşünüyordum ama kesinlikle yanılmışım. Bahçeşehir Üniversitesi, eğlenerek öğretmeyi çok iyi başarıyor. Öğretmenler cana çok yakın ve kesinlikle hiç sıkılmadım. Sıkılmadan bize her konuyu anlattılar, yardımcı oldular. Bir sürü şey öğrendim” dedi.

İLK TERCİHLERİMDEN BİRİ BAU OLACAK

Üniversite sınavına hazırlanan Ataşehir Doğa Anadolu Lisesi öğrencisi Ezgi Gür ise şunları söyledi; “Benim ilgimi çeken, girişimcilik ve liderlik konulu oturumdu. Ben geçmişte de girişimcilikle ilgilendim. Beklediğim klişe bir sunumdu ama beklediğimden daha fazlasını buldum move up etkinliğinde. Burada edindiğim bilgiler, ufkumu genişletti çok yararlı oldu benim için. Bahçeşehir Üniversitesi, inovatif gençliği destekleyen bir üniversite olması nedeniyle benim ilk tercihleriminden birisi olacak. Özellikle şunu gördüm, farklı bölümler seçebilirim, önemli olan şey onların birbirleriyle harmanlayarak devam etmek. Benim için çok eğlenceli ve bilgi dolu geçti Move Up.” TÜM

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ

Öte yandan, ‘Bir Günde Geleceğine Yön Ver’ mottosuyla yola çıkan program, tüm öğrencilere ücretsiz olup 24 Mart tarihinde üçüncü kez tekrardan düzenlenecek.

Bu içerik 25/03/2019 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..