Birleşik Krallık’ta Yaşayan BAU Global Mezunları Londra’da Buluştu

"BAU Mezunlar Merkezi tarafından Londra’da ikincisi organize edilen BAU Global İngiltere Mezun Buluşması etkinliği; Birleşik Krallık’ya yaşamını sürdüren Bahçeşehir Üniversitesi(BAU) ve Bahçeşehir Koleji(BK) mezunlarının yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

23 Ocak Çarşamba akşamı Londra, Westminster’da gerçekleşen BAU Global İngiltere Mezun Buluşması organizasyonuna başarılı BAU ve BK Mezunlarının yanı sıra; BAU Global yöneticileri, T.C. Londra Başkonsolosluğu Müsteşarı Sn. Özkan Duman ve T.C. Ekonomi Bakanlığı Londra Ticaret Ataşesi A. Enes Tekcan ile İngiltere’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katılım sağladı.

260 BAŞARILI BAU GLOBAL MEZUNU

Londra’da ikincisi gerçekleştirilen organizasyonda İngiltere’de yaşamını sürdürüp; uluslararası firmalarda üst düzey görev alan, girişimcilik faaliyetleri yapan ve lisansüstü eğitimlerine devam eden BAU Global mezunları bir araya geldi. BAU Mezunlarla İletişim Merkezi Koordinatörü Melih Elidüzgün; Birleşik Krallık’ta yaşayan 260 BAU Global mezunu olduğunu ve kendileriyle sürekli irtibat halinde bulunduklarını, karşılıklı işbirlikleri geliştirip projeler yaptıklarını belirterek; BAU Global ailesinin birliği ve büyüklüğünün uluslararası alanda bir kez daha hissedilmiş olduğunu vurguladı.

“İNGİLTERE’YE EĞİTİM YATIRIMLARIMIZ HIZLANARAK DEVAM EDİYOR”

Başkent Londra’da mezunlarıyla buluşmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu özellikle vurgulayan, BAU Global Başkanı Sn. Enver Yücel dünyanın en büyük eğitim kurumlarından biri olduklarını; üniversitelerin mezunları ile varlığını sürdürebileceğini ve bu anlamda yapılan uluslararası mezun çalışmalarının çok önemli olduğunu belirtti. Sayın Yücel, ayrıca “BAU Global olarak İngiltere’ye yapılan eğitim yatırımlarımız ve faaliyetlerimiz hızlanarak devam ediyor; Washington D.C., Berlin, Batum ve Kıbrıs’tan sonra Birleşik Krallık’ta kurduğumuz üniversitemizi yakın zamanda öğrencilerle buluşturacak olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. BAU Global’in İngiltere’de kurulan üniversitesi “BAU UK” haberini ilk kez müjdeleyen Sayın Yücel, heyecanını mezunlarla paylaştı.

Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Yücel; İngiltere’nin başkenti Londra’da böyle yüksek katılımlı bir etkinlik yapılmasının çok önemli olduğunu ve Bahçeşehir Koleji mezunlarının da yer almasından ayrıca gurur duyduğunu söyledi.

“2023 HEDEFİ; İLK 500 ÜNİVERSİTE”

BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Şirin Karadeniz; Cumhuriyetimizin 100. Yılında dünya sıralamasında ilk 500 üniversite hedefine emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayarak; 3 yıldır Türkiye’de eğitim ihracatı alanında birincilik kazanan Bahçeşehir Üniversitesi’nin, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından Turquality kapsamına alınan ilk eğitim kurumu olduğunu belirtti. Prof. Karadeniz; BAU öğrencilerinin e-spor’dan yelkene, birçok farklı alanda kazandığı uluslararası başarılardan da bahsederek, akademiyle sporu birleştirdiklerini vurguladı.

“BAU GLOBAL EĞİTİM AĞI’NIN İNGİLTERE’DE KURULAN YENİ ÜNİVERSİTESİ”

İngiltere’nin önemli bilim insanlarından, BAU UK Kurucu Rektörü Prof. John Chudley ise; “BAU UK” olarak İngiltere’de başlattıkları eğitim faaliyetleri hakkında bilgi vererek; çok yakın zamanda İngiltere’nin tanınmış bir üniversitesi olacaklarını, kapılarının uluslararası öğrencilere de açık olduğunu özellikle vurguladı.a

 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
 • http://content.bahcesehir.edu.tr/
Bu içerik 28/01/2019 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..