BAUFENS Endüstri 4.0’a Hazır

BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 4 Haziran Cumartesi günü "Endüstri 4.0 Yaklaşımları " konulu bir panel düzenledi.

Açılış konuşmasını BAU Rektörü Prof.Dr. Şenay Yalçın ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Taşkın Koçak’ın, moderatörlüğünü ise BAU öğretim üyesi Doç. Dr. Tunç Bozbura'nın yaptığı panele Intel Türkiye'den Cem Vedat Işık, Siemens Türkiye'den Ergün Çetin ve Netaş'tan Öner Tekin'in yanı sıra BAU öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Emin Köksal katıldı.

BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi daha önce yaptığı yatırımlar ile Endüstri 4.0 yaklaşımının içerdiği farklı konularda çalışmalarına başlamıştı. Nesnelerin Interneti (IoT) konusunda Intel ile birlikte oluşturulan BAU Future Technologies Lab, Büyük Veri konusunda açılan Büyük Veri Analitiği ve Yönetimi yüksek lisans programı ve İletişim Fakültesi ve Crytek ile birlikte sanal gerçeklik konusunda oluşturulan VR First BAU Lab gibi oluşumların ardından Endüstri 4.0 konusunda bu panel ile başlayan çalışmaların artarak devam edeceğini belirten Prof.Dr. Taşkın Koçak, Endüstri 4.0 Yüksek Lisans Programının açılacağının müjdesini verdi.

 

Bu içerik 10/06/2016 tarihinde güncellenmiştir.