Global Game Jam İstanbul @ BUG

Dünyanın dört bir yanında gerçekleşen oyun geliştirme maratonu Global Game Jam'in İstanbul ayağına yine Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı "BUG" ev sahipliği yaptı.

29-31 Ocak 2016 tarihlerinde Bahçeşeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü'nde yaklaşık 150 kişilik bir oyun geliştiricisi, sanatçısı ve tasarımcısı buluşarak, takımlar halinde, verilen tema doğrultusunda ve 48 saat içinde oyunlar üretti ve tüm dünya ile paylaştı.

Riot Games ve Netmarble Türkiye sponsor; MSI ve Logitech firmalarının da destekçi olduğu GGJ İstanbul @ BUG, bu yıl, önümüzdeki on yıla damgasını vuracak bir teknoloji olan sanal gerçekliğe (VR) de kapılarını açtı. 19 Ocak'ta lansmanı yapılan ve bir Crytek & BAU işbirliği projesi olan "VR First" sanal gerçeklik laboratuvarı da etkinlik boyunca katılımcıların VR oyunları geliştirmeleri için aktif haldeydi.

2015 yılında 500'ün üzerinde mekanda, 78 ülkede, 5439 oyunun çıktığı Global Game Jam, özellikle bağımsız oyun geliştiricilerin tüm yıl boyunca kendilerini göstermek; oyun endüstrisinin de yeni yetenekler ile yeni oyun fikirlerini keşfetmek için beklediği bir etkinlik. 

Bu içerik 01/02/2016 tarihinde güncellenmiştir.