Saint Benoit & BAU işbirliğiyle Robotik Yarışması

bahçeşehir üniversitesi, robotik, bau, saint benoit, mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi bahçeşehir üniversitesi, robotik, bau, saint benoit, mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Türkiye’nin köklü okullarından Saint Benoit Fransız Lisesi ortak bir yarışmaya imza atıyor. “Fen Bilimleri Festivali ve Robotik” adıyla düzenlenen yarışmanın teması ise “Çevre Dostu Ekolojik Projeler” 

Geleceğin bilimadamlarını bir araya getirecek yarışmaya BAU Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öncülük edecek. Festival ve yarışma kapsamında 16 yabancı ve Türk özel lisenin öğrencileri 4 – 10 Nisan 2016 tarihleri arasında çevre adına ekolojik projeler geliştirip en iyi olmak için yarışacak. Robotik Yarışması’na başvurmak için daha önceden belirlenmiş liselerin öğrencilerinin 10 Şubat 2016 tarihine kadar katılım formunu, 14 Mart 2016 tarihine kadar da pdf formatındaki projelerini sbrobotik@sb.k12.tr adresine göndermeleri gerekiyor. Yarışmanın sonucunda ise dereceye giren ilk dört proje ödüllendirilecek.

 

Bu içerik 22/01/2016 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..