BESL Eğitim Merkezleri - Toronto

İngilizce’yi yaşayarak öğrenin !

BAU Toronto

Ekim 2012 de açılan BAU Toronto kampüsü, 6 sınıfı, 1 özel dersliği,  kafeteryası, öğrenci dinlenme alanları ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.  Kanada’nın birçok farklı kültürde topluluğu içerisinde barındıran en büyük şehri Toronto’da , Davisville bölgesindeki okulumuz, metro istasyonuna 2 dakika, şehir merkezine 10 dakika mesafededir.

Eğitim

BAU Toronto Kampüsü’nde Hazırlık Okulu tarafından hazırlanan müfredat uygulanmaktadır.  Buna  göre orada bulunan öğrenciler Akademik Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma becerileri ile Dil Bilgisi ve Kelime Bilgisi alanlarında eğitim alırlar. Bu dersler sadece Türkiye’den gitmiş öğrencilerimizin olduğu sınıflarda verilir ve onların bölümlerinde ihtiyaç duyacakları İngilizce dil bilgi ve becerilerini kazandırmayı hedefler.  Bu derslere ek olarak, Toronto’da bulunan diğer dil okulları ile yapılan işbirlikleri çerçevesinde öğrencilerimiz bu okullarda da dersler almaktalar ve böylece çok uluslu bir ortamda dil öğrenme şansı yakalamaktadırlar.

Konaklama

BAU Toronto öğrencilerimize, okulumuza toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşabilecekleri mesafede konaklamalar sunmaktadır.  Paylaşımlı evlerde 2 kişilik odalarda konaklayan öğrencilerimiz, mutfak, banyo – tuvalet, salon ve diğer ortak alanları paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. 

Sigorta

Programlarımıza katılan tüm öğrencilerin sağlık sigortaları Bahcesehir Üniversitesi tarafından yaptırılmaktadır.

Ulaşım

BAU Toronto, Davisville metro istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesindedir. Toronto geniş metro ve otobüs ağları sayesinde toplu taşıma ile rahat ulaşım imkanı sunmaktadır. Öğrenciler günlük, haftalık ve aylık biletlerle diledikleri gibi seyahat edebilmektedirler.

Aktiviteler

Öğrencilerimiz eğitimin yanı sıra kültürel ve sosyal pek çok faaliyete katılmak için imkan bulacaklardır. Öğretmenlerin de öğrencilere eşlik ettiği kültürel faaliyetler, film günleri, konuşma sınıfları gibi etkinliklerin yanı sıra Niagara Şelalesi , CN Tower gibi pek çok farklı noktaya geziler düzenlenmektedir.

Kroki için adres : 112 Merton Street, Main Floor Toronto, Ontario M4S 2Z8 CANADA

http://international.bahcesehir.edu.tr/bau-toronto/