BJK - BAU Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'na Sponsor Oldu. Takım 2012 - 2013 sezonunda "Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi" adıyla Ligde mücadele edecek. 

Spora ve sanata desteğini sürdüren Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Beşiktaş J.K. güçlerini birleştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi ile Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasıyla Beşiktaş Voleybol Takımı 2012 – 2013 sezonunda, Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi Voleybol Takımı ismiyle Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi’nde mücadele edecek. Yapılan sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel; “Eğitim kurumlarının özellikle de üniversitelerin spora ve sporcuya katkı sağlaması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayışla sporun hemen her dalında önemli başarılara imza atan bir üniversite olduk. Bahçeşehir Üniversitesi voleybol kadın okul takımımız da bizlere Türkiye şampiyonluğu yaşatmış ve ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmiştir. Üniversite olarak spora olan desteğimiz bundan böyle kulüpler bazında ve profesyonel olarak devam edecek. Hem Bahçeşehir Üniversitesi merkez kampusunun Beşiktaş’ta olması hem de gönül olarak bağlı olduğumuz kulübün Beşiktaş olması sebebiyle, Beşiktaş Kadın Voleybol Takımımıza sponsor desteği vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyoruz ki arkasına Bahçeşehir Üniversitesi’nin desteğini ve gücünü alan Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı önemli başarılara imza atacak ve hepimizi gururlandıracaktır. Üniversite olarak spora olan desteğimiz devam edecek” dedi.

"YOL ARKADAŞIMIZ BEŞİKTAŞ"

İmza töreninde konuşan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflediklerini belirterek, gerçekleştirdikleri projelerle bu hedefe her geçen gün bir adım daha yaklaştıklarını ifade etti. Yalçın; Bahçeşehir Üniversitesi’nin artık bir dünya markası olması, kıvancın yanında bizlere daha büyük sorumluluklar da yüklemektedir. Üniversitemiz bilimsel alanda sürdürdüğü faaliyetlerin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da bir üniversitenin üstlenmesi gereken sorumluluk ve görevleri büyük bir başarıyla yerine getirmektedir. Üniversite olarak sporun ve sporcunun hep yanında olma gayreti içindeyiz. Kültüre ve spora desteğini sürdüren üniversitemizde çok önemli bir projeyi gerçekleştirmenin kıvanç ve heyecanıyla bir aradayız. Şimdi bizler yeni bir yola koyuluyoruz ve yanımızda çok önemli bir ortağımız, yol arkadaşımız var. Aslında bir ortak değil, kocaman bir camia.  Bir şairimiz demiş ki: Biz de uzun tariflere girmeden diyoruz ki bizim yol arkadaşımız da “Beşiktaş”, “Beşiktaş Spor Kulübü !”. Bizler bu anlaşmanın her iki taraf için de çok hayırlı sonuçlar vereceğine inanıyor ve bu iş birliğinin başka branşlarda daha da gelişerek devam etmesini diliyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu içerik 17/07/2012 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER