8 Mart'ta 8 Kadın Sanatlarıyla BAU'daydı!

 

BUART ( Bahçeşehir Üniversitesi Sanat Etkinlikleri Birimi)  8 Mart’ta 8 Kadın’ı 8 Bakış’ta buluşturdu. Semra Özmerzifon, Rosy Maçoro, Jale Saraçoğlu, Yasemin Aslan Bakiri, Ezgi Turan, Nesime Kantar, Duygu Bağlan ve Ayşe Şirin, Fazıl Say Fuaye’de sergiledikleri eserleriyle “kadın” a dair bakış açılarını aktardı.

"KADIN OKYANUS GİBİ"

“Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle bugün BAU’da bir karma sergi düzenlendi. Sergide yer alan sanatçılardan Yasemin Aslan Bakiri “Sesimizi duyurmak için buradayız” dedi. Cam eserleriyle organizasyona katılan Bakiri, özellikle derinliği simgelediği için “Ocean” adını verdiği ve kadının iç dünyasını, doğurganlığını, sevgi ile sarmalamasını, şeffaflığını  ifade ettiğini söylediği eseriyle dikkat çekti.
 
"ATFEDİLMİŞ HAKSIZLIKLARIN FARKINDAYIZ”
 
Rosy Maçoro ise heykelleriyle sergiye katıldı. Maçoro, “Kadınların farkındalıklarını, unutulmuşluklarını, onlara atfedilmiş haksızlıkları yansıtmaya çalıştım” dedi. Rosy Maçoro, “Yine de olumlu düşünmek ve düşünülmesi gerektiği kanısındayım. ‘Wishful Thinking’ adlı eserim bunu anlatmak içindir” şeklinde konuştu.
 
"ÇALIŞAN KADINLAR GÜÇLÜDÜR'

‘Kadınlar Günü’ne Özel Karma Sergi’ye suluboya tablolarıyla destek veren Jale Saraçoğlu da tüm kadınlara  duygularını “Kadınların ezilmekten şikayet etmek yerine kendileri için ne yapabileceklerini dile getirmeleri gerek. Ayaklarının üzerinde durabilen, çalışan kadınlar güçlüdür ve ben bu düşüncemi, olanca inancım ve kalbimle savunmaya devam edeceğim” diyerek ifade etti.
 
Organizasyonun düzenlenmesinde görev alan ve metal heykeliyle karma sergiye katılan Ayşe Şirin ise "Bahçeşehir Üniversitesi BUART olarak böyle bir günde kadınlara destek verdiğimiz için mutluyuz” dedi.  
 
İzleyicilerce büyük ilgi gören sergi, yarın da gezilebilecek.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Bu içerik 08/03/2012 tarihinde güncellenmiştir.