BAUART 2018 - 2019 Akademik Yılı Sanat Eğitimleri Belli Oldu

Bahçeşehir Üniversitesi Kültür ve Sanat Direktörlüğü (BAUART) bünyesinde açılacak olan 2018 - 2019 Akademik Yılı sanat eğitimleri belli oldu. 

SENARYO YAZARLIĞI OKULU

Kasım ayında başlayacak olan 6 aylık Senaryo Yazarlığı Okulu’nun eğitmenleri, sektörün önemli senaristlerinden Selçuk Akman ve Meriç Demiray. Senaryo Yazarlığı Okulu'nda fikirden başlayıp, senaryo aşamasına ve ortaya çıkan senaryonun nasıl pazarlanacağına kadar tüm yaratım süreçleri ele alınıyor. 

TÜRK MÜZİĞİ ve MAKAM ATÖLYESİ

Yaprak Sayar ile Türk Müziği Makam Atölyesi ise 24 hafta sürecek programı ile nefes ve ses egzersizleri, Türk müziğinde farklı biçimlerde bestelenmiş eserlerin meşk usulü ile icrası, formlara göre icra teknikleri, klasik Türk Musikisi icra üslubu ve Türk musikisi makam ve usullerinin icrası konularında eğitim veriyor. 

SANAT YÖNETMENLİĞİ OKULU

Sanat Yönetmenliği Okulu'nda; sektörün duayenleri Mustafa Ziya Ülkenciler ve Fırat Yünlüel tarafından verilecek olan dersler 24 hafta sürecek. Katılımcılar bu derslerde sinema filmleri, reklam filmleri, diziler, TV programları, video klipler, vb. alanlarda; senaryonun gerektirdiği mekânların, kostümlerin seçimi, dekor tasarımı ve uygulaması, sahnenin oluşturulması için gerekli olan aksesuarların seçimi konusunda eğitim alacaklar. Ayrıca teorik dersler dışında setlerde uygulamalı eğitim verilecektir.  

Sanat Yönetmenliği programında yer alması öngörülen dersler ise şu şekilde olacak:

*Sanat Yönetmenliği nedir?

*Sanat Yönetmeni çalışma prensipleri nelerdir?

*Sanat Yönetmeninin sorumlulukları nelerdir?

*Sanat Yönetimi çerçevesinde senaryo çözümlemesi

*Dekor tasarım ve uygulama teknikleri (çizim, maket yapımı ve malzeme bilgisi)

*Sahne düzenlemesi

*Kostüm tasarım ve uygulama teknikleri 

Tüm programlar hakkında detaylı bilgi için;

Ayşe Şirin

ayse.sirin@rc.bau.edu.tr

0.212.3815498

Bu içerik 18/07/2018 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..